Vítejte na našem webu

Vítejte na stránkách věnovaných maďarskému ohaři jménem Bax ( Adar od Klenovických lomků). Doufáme, že se Vám stránky budou líbit a budeme jedině rádi za Vaše návštěvy a sledování novinek :-). Pokud budete mít chuť, určitě nám napište vzkazík do knihy návštěv, radi si jej přečteme :-)

Novinky

LZ - I. cena, ve skupině ohařů 1. místo :)

20.08.2012 13:48

Dlouho jsme se nikde neukázali a tak jsme se v sobotu s dalšími kamarády vypravili na LZ do Žlutic, kde jsme týden předtím cvičili na táboře. Já byla jako vždy skeptická a hysterická, že nemáme nacvičené klidy, šoulačku a barvu a že nikam nejedu :)) Ostatní ovšem zaveleli a tak jsme se tedy poslušně vydali na "popravu" :). Zkoušek se účastnilo celkem 24 psů, my si vytáhli los č. 16 a šlo se na ohrádku. Bohužel jsem nevěděla, jak dlouho může pes čuchat k lišce, když si ji ověřuje a tak jsem zbytečně dala povel, tudíž ohrádka za 3...Poté se šlo na klidy a to jsem už věděla, že to bude problém, jelikož byl Bax ten den velmi na práci "nadržený". Bohužel jsme měli ještě smůlu, že rozhodčí stál přímo za námi a ohodnotil psa jako mírně neklidného. Tím, že jsem ho měla přivázaného, známka byla tudíž 2. Trošku jsem se začertila, ale tím, že jsem už věděla, že v plných už nepůjdeme, spadla ze mě všechna nervozita a brala jsem celý den jako takové cvičení ;). Bax to asi poznal a pracoval pak celý den perfektně v samých 4 :). Poslední disciplínou byla šoulačka s barvou z čehož jsem měla trošku obavu. Šoulačka naštěstí za 4 a barvu Baxovi panička zkazila, páč přešla lože...tudíž známka 3. Rozhodčí to okomentoval, že je to velká škoda, protože to byla jedna z nejhezčích barev, kterou u psa viděl...no nic, chybama se člověk učí ;). Celkový výsledek tedy I. cena, 228b. ve skupině ohařů 1. místo :))

 

Šárka a Michal s hafany Adarem a Arturem Vives Bohemia měli bohužel velkou smůlu, jelikož jim psíci pracovali krásně celý den v plných a na poslední disciplíně spadli do II. ceny limitní známkou. I tak je to ale krásný výsledek a příště se už konečně usměje štěstí, takže moc gratulujeme!! :)

 

 

Aktualizace webu, dlouhá zimní pauzička a zase se jde makat ;)

23.05.2012 22:11

Baxíka na Vánoce začaly trápit zdravotní potíže a tak se přes zimu spiše léčil a odpočíval...nakonec se ukázal jako bojovník, léčbu jsme zvládli, únava opadla a už je z něj ďáblík jako dříve, ne-li horší! :)). Měli jsme obavy, zda bude mít energii na cvičení, ale ukázalo se, že se mu energie vrátila se vší parádou a Baxík maká jako zběsilý a dělá nám jen radost :)) To mě jako paničku samozřejmě "nakoplo" a připravuji se na přihlášování dalších zkoušek ;). Pomalu začínáme cvičit lesky, což Baxovi jde celkem dobře, tak uvidíme, jak to všechno dopadne...


Dále je také upravena fotogalerie, přidány nové fotky z cvičení, zkoušek, výstav a ostatních radovánek.

 

 

PZ + SZVP

18.09.2011 23:54

V létě jsme se vrhli na výcvik, abychom se s Baxem také někdy ukazali na některých zkouškách. V srpnu jsme pocvičili v Lučkovicích, kde bylo jako vždy krásně. Psíci pěkně pracovali a páníci si uživali :). Abychom to naše cvičení zúročili, přihlásila jsem Baxe na rychlo na PZ a SZVP. V sobotu ráno se tedy naše výprava pražských blondýn (Eliška + Stella, Šárka + Adar) vydala směr Pardubice na PZ. Ve skupině jsem byla s Eliškou a tak jsme vyrazily bojovat společně. Bax pracoval perfektně a rozhodčí byli z jeho práce nadšeni :). Nakonec jsme tedy dokončili PZ s jedinou 3 z klidu před pernatou zvěří, jelikož jsme na žádnou nenarazili. Výsledek je tedy I. cena, 297 b. 2. místo!!

Eliška se Stellou a Šárka s Adarem byli také úspěšní a dokončili PZ v I. ceně. Tímto jim moc gratulujeme ;)

Druhý den ráno jsme se s Eliškou a hafanama vydali opět bojovat a to na SZVP do Karlových Varů. Počasí nám tentokrát moc nepřálo a celý den nám propršelo :(. Podmínky nebyly tedy moc příznivé, rákosí bylo pro většinu psů dosti zrádné a dohledávka kachny, kde se psi brodili po krk v bažině v hustém porostu byla trošku drsná...Bax se ovšem držel zuby nehty a nakonec vybojoval I. cenu, 94 b. 1. místo!!

Tímto víkendem splnil podmínky chovnosti a samozřejmě udělal paničce neuvěřitelnou radost! :)

 

PS: Foto dodáme později :)

MVP + KV Brno 2011

28.06.2011 20:47

V Pátek jsme se vydali do Brna, kde nás čekal náročný víkend. V sobotu na MVP si Bax vyběhal V2, res CAC a v neděli na klubové výstavě V3. O předvedení raději ani hovořit nebudu, jelikož Baxe stále neopustilo trauma z ukazování zubů, které je zapříčeněno jeho nedávnou nemocí. Bohužel po bojování s rozhodčími už ani pak nechtěl běhat, takže o nějakém úspěchu se ani nedalo přemýšlet :(. Teď dáme Baxovi s výstavami nějaký čas pokoj a zaměříme se výcvik, ať taky tenhle rok všechno zvládneme ;)

Zkoušky vloh

05.06.2011 18:15

Tento víkend jsme se s Baxem zúčastnili naší první pracovní zkoušky, a to zkoušek vloh. Jelikož jsme minulý víkend nemohli kvůli Baxovým zdravotním problémům dorazit na přihlášené PZ, panička nelenila a jestě ve středu rychle poslala přihlášku aspoň na ZV, které pořádal klub NKO v Luži na okrese Chrudim. Za tutou "rychlou akci" vděčím Lucce Svobodové, která mě do toho uhnala, odvezla a ještě domluvila bydlení u Jirky Drábka ;). V pátek se tedy vyrazilo směr Zálažany. Večer u Jirky byl moc příjemný a trval velice "dlouho" :)) Takže ranní vstávání nebylo moc přijemné :)). V den zkoušek bylo velmi horko, a tak jsem měla obavy, jestli se mi ten pes vůbec rozeběhne. Po vylosování losu č. 3 jsme vyráželi na pole a já se už těšila, až to bude za námi. Panička je asi na Baxe moc kritická, protože  byla na poli spíš trošku z jeho práce nešťastná a myslela si, že je to všechno v háji (asi mám pocit, že musí být vždy všechno naprosto perfektní :D). Rozhodčí byli ovšem jiného názoru a Bax dokončil vlohy v I. ceně 220 bodů, nos 4 a stal se tak nejúspěšnějším MOK zkoušek :). Po celou dobu zkoušek panovala skvělá atmosféra, rožnilo se divoké prasátko, až na počasí  byly podmínky velmi dobré a tak se nám tyto ZV moc libily. Za tento krásný víkend bychom tedy chtěli poděkovat hlavně Lucce Svobodové a Jirkovi Drábkovi, kteří se o nás tak pečlivě starali a já mohla získat další poznatky z lovecké kynologie.

Co je nového - výstavní úspěchy i neúspěchy, zdravotní komplikace a cvičení

21.05.2011 18:33

Dlouho jsme o sobě nadali vědět, tak teď vše napravujeme...Baxíka jsem přihlásila na PZ CACT a začala pilně cvičit. Začátky v poli po zimě byly dost děsivé, jelikož se Bax rozlovil a poslušnost byla na bodu na mrazu. Postupem času se začal systém zlepšovat, ale že by to byla nějaka sláva, se říct moc nedalo. Aporty byly suprové do té doby, než jsem to s nim nezačala cvičit často a začal si u bažanta vymýšlet kraviny, aby to nebyl furt takový stereotyp...tudíž vyhlídky na PZ  se rázem změnily a nebyly moc příznivé. Poslední cvičení probíhalo jako takový nácvik na podzimky, kde Bax tahal celkem těžkého zajíce, kterého neměl více než půl roku v tlamě a tak to pro něj byl celkem těžký kousek...nicméně vlečky a aporty udělal perfektně (kromě bažanta, se kterým udělal zase jednu kravinu). Druhý den se bohužel dostavily zdravotní komplikace a Bax začal mít problémy s otvíráním tlamy. Po několika návštěvách a vyšetřeních na veterině, léčením atb, které nezabíraly apod. došli doktoři k závěru, že má nejspíš zánět čelistního kloubu, který je způsobený namožením při tahání težších aportů apod. :-(( Na tento měsíc jsem přihlásila hned 2 výstavy a hlavně ty PZ, což měly být naše první zkoušky, na které jsme se vlastně celý rok připravovali...Proto nás Baxův zdravotní stav vůbec nepotěšil. Po dobrání prvních atb vypadal Bax už lépe a tak jsem si řekla, že MVP v Praze zkusíme. Bohužel obavy z toho, že Bax si na tlamu od rozhodčího nenechá sáhnout se vyplnily. Rozhodčí se snažil Baxovi tlamu snad "vypáčit" a tak Bax s jekotem odmítal spolupracovat :-(( Z výstavy jsme si tedy odnesli naše první VD...Po téhle zkušenosti a hlavně Baxovým zdravotním problémům jsem už začala být trošku skeptická a měla jsem chuť se na všechno vykašlat a nechat Baxe jako domácího mazla, což jsem taky Baxovi celý večer v zoufalství povídala...Druhý den jsem ho vzala do pole, protože byl cca 14 zavřený doma a nic nedělal. Byla jsem zvědavá, co si na mě zase vymyslí...Nevím, zda mi snad ten večer rozumněl a chtěl mi ukázat, že to nechce vzdát a bojovat, ale já najednou měla na poli uplně jiného psa!! Jeho práce v poli se náhle obrátila o 100% a předváděl perfektní výkon. Perfektní systém, perfektní ovladatelnost na píštalu, vše ve vytrvalém tempu a za celou hodinu ani jedna špatná otáčka ;-) Já byla úplně v tranzu a nevěřila svým očím, protože doteď takhle nikdy nepracoval...Se slzami z dojetí v očích jsem jen na něj koukala a řekla si, že mu tuhle vášen nemůžu vzít...Další dny ho však tlama začala opět bolet a tak jsme jeli na veterinu znovu, kde dostal jiné prášky, které mu už zabírali lépe a tak jsme zkusili jet další týden na druhou výstavu NVP Litoměřice. Zde byl pan Piskay k Baxovi a jeho tlamě vstřícnější a nechal mě, ať zuby ukážu sama. Bax sice trošku bojoval, ale společnými silami jsme to zvládli a spravili si reputaci z předešlého týdne s výsledkem V1 CAC ;-). Co se týče zkoušek, ty bohužel moc růžově nevidím, jelikož by měl mít teď Bax čelist v klidu :-(( Prostě na ty zkoušky nějak nemáme štěstí :-(( Co bude dál taky nevím, protože kdyby měl mít tyto problémy Bax častěji, budem muset s jeho pracovní kariérou asi skončit :-((. Toto si však stále nechci připustit a doufám, že budem moci ještě bojovat!

MVP Brno - V1, CAC, res. CACIB

05.02.2011 20:00

Jelikože jsme se dlouho nikde neukázali, bylo na čase zase vyrazit na nějakou výstavu. Ráno v půl páté vstávačka a už se jelo na DUOCACIB do Brna. Tento den posuzoval slovenský rozhodčí Vlado Piskay a musím říci, že to byl jeden z nejlepších rozhodčích, které jsem doteď poznala. Posuzoval přísně, ale zato velmi precizně. Ze začátku jsem z toho měla obavy, páč jsem samozřejmě viděla na Baxovi samé chyby, ale pak se ukázalo, že zbytečně ;-). Bax ve své třídě zvítězil a získal titul V1, CAC. Následoval ještě boj o CACIB, kde se rozhodčí dlouho rozmýšlel mezi Baxem a maďarským 6ti letým psem Hookside Cinkos. Nakonec jsme byli druzí s výsledkem res. CACIB, ale i tohle umístění mě potěšilo :-). Získáním tohoto CACe Bax splnil podmínky ČESKÉHO JUNIOR ŠAMPIONA!! A tak už se také můžeme aspoň pyšnit nějakým tím titulem ;-)

Dále bychom chtěli pogratulovat dalším účastníkům z naší party Lovu Zdar a to Aničce s Ellie - CAC, res. CACIB a hlavně Stelle, která dosáhla na úspěchy nejvyšší - CAC, CACIB, BOB! Holky, jste šikulky ;-)

Novinky v roce 2011

13.01.2011 16:24

Jelikož jsme dlouho neaktualizovali, tak se trošku připomene ;-). Ono teda není ani co psát, protože díky sněhu jsme si od cvičení dali "voraz" a tak se hezky flákáme, chodíme na procházky apod. Jediný Baxův aport je, když panička přinese domu bažanty a snaží se je poskládat do mrazáku...V tu chvíli Baxovo nadšení slyší snad i sousedi a tak nám nezbyde nic jiného, než chvilku aportovat s bažantem aspoň v bytě, aby byl od psa pokoj :-)) (ale jinak jsme úplně normální rodina :-)). Ale abychom to v tom roce 2011 neměli pořád jen veselé, tak Bax začal hned " zostra" a museli jsme hned druhý týden navštívit veterinární kliniku, kde Baxovi zjistili zánět pravé strany hlavy. Takže nastal klidový režim, léčení atb a léky proti otoku :-(. Doufejme, že se zánět rychle vyléčí a budeme moci zase běhat po lesích a loukách a pomalu se připravovat na zkoušky.

 

 

Sraz lovečáků v Prokopském Údolí

15.11.2010 22:49

Máme za sebou další sraz party LOVU ZDAR, který jsem tentokrát organizovala já ;-). Venčení proběhlo v Prokopském Údolí, počasí bylo parádní a i přes to, že jsem měla trochu strach z nečekaně hojné účasti, byla nakonec atmosféra skvělá ;-) Sešlo se nás kolem 20 lidí a psů o něco málo méně, takže o zábavu bylo opravdu postaráno. Psiska se vylítali po polích a páníčci poklábosili o chlupatých ratolestech, výcviku a mnoho dalším. Po 3 hodinové túře čekal účastníky odpočinek v hospůdce, kterého jsme se s Baxem bohužel nemohli zúčastnit, ale veřím, že si to ostatní patřičně užili i za nás. Doufám, že se procházka všem libíla  a už se těšíme na další sešlost :-)

Fotky naleznete u Terky , také u Dominiky a další také na Stelly webu.

Sraz lovečáků

27.10.2010 18:09

 

Vážení přátelé z mysliveckého spolku ;-)

nadešel čas na další setkání psích kamarádů. Tentokrát se bude konat v Prokopském Údolí na Praze 5. Plánovaný termín je 14. listopadu. Sraz je ve 13.00 u hospůdky U Bůčka (https://www.restauraceubucka.cz/), odkud si uděláme procházku po Prokopském Údolí a vrátíme se zpět na něco dobrého k jídlu a pití. Větší množství zvířectva není v hospodě problém ;-).

Mapa srazu zde

Prosím, dejte mi vědět jaký termín a čas by Vám nejlépe vyhovoval a já zamluvím místa.

Lovu zdar

Majda a Bax

 

 



 

1 | 2 | 3 >>